Firany makarony i frędzle - Nowoczesne i efektowne firany mające duże możliwości aranżacyjne i wygodę w użytkowaniu.

Firany makarony

Jakie firany kupić, jaki styl wybrać ? Część pierwsza.

Firanki i zasłony w pewien sposób wpływają na źródło światła. Ciężkie zasłony na podszewce całkowicie odcinają jego dopływ, prześwitujące firany łagodzą je, rozpraszają i stwarzają nastrojowe mozaiki ze światła i cienia. Przed wyborem konkretnego rozwiązania należy zastanowić się, jaką jakość oświetlenia chcielibyśmy osiągnąć.

więcej »

Jakie firany kupić, jaki styl wybrać ? Część druga.

Równie istotny jest deseń firanek. Wzór opiera się na powtarzalności motywów, które wniosą bardzo dużo życia do wystroju wnętrza. Od tradycyjnych po nowoczesne, od rustykalnych po eleganckie miejskie – mamy do wyboru wiele wzorów.

więcej »

Jakie firany wybrać ?

Od czasu do czasu każdy z nas potrzebuje zmian - także w czterech ścianach swojego mieszkania. Nowy dywan, lub nowe firanki potrafią zdziałać cuda, ale zawsze w takiej sytuacji zachodzi odwieczne pytanie: Jak udekorować własne mieszkanie ?

więcej »

Jakie firany kuchenne ?

Odpowiednio dobrane firany i zasłony kuchenne sprawią, że poczujemy się w kuchni miło, przyjemnie. Dlatego zastanówmy się jakie firanki kuchenne powiesić na oknie, by było ono nie tylko ładne i efektowne, ale także by nadawały specyficzny klimat całemu pomieszczeniu.

więcej »

Jakie zasłony wybrać ?

Firany i zasłony w oknie muszą współgrać z resztą wyposażenia pokoju - całość powinna być utrzymana w tym samym stylu.

więcej »

Draperie i chusty do firanek

Dekorując górę okna nadają mu nieco teatralnego charakteru. Można je łączyć z innymi formami firanek i zasłon, mogą też funkcjonować niezależnie.

więcej »

Dekoracja okien – dobieranie tkanin.

Dekorowanie okien stanowi okazje do eksponowania tkanin. Niezależnie od tego, czy tkanina jest pokazywana na płasko czy zwijana jako roleta, czy też marszczona - kolor, faktura i wzór firan zwracają uwagę.

więcej »

Firany - w poszukiwaniu inspiracji

Gdy  musimy zdecydować jak udekorować okno, punktem wyjścia będzie jego kształt, rozmiar i styl. Niektóre okna łatwo jest przesłonić firanami, dla innych trudniej wybrać oprawę.

więcej »

Kupno firan i zasłon przeźroczystych

Tkaniny na zasłony przezroczyste i firany sprzedaje się na metry z beli, można jednak dostać je także w wersji gotowej do zawieszenia, lub przynajmniej częściowo do tego przygotowanej.

więcej »

Projektowanie firan i ich proporcje

Firana musi nie tylko pasować do proporcji i stylu okna, ale powinna również umożliwiać łatwy dostęp do niego, dlatego należy się zastanowić nad wyborem rodzaju firanki i tak ją dopasować, aby umożliwiała swobodny dostęp przy otwieraniu, czy myciu okna.

więcej »

Szycie firan i tkanin cienkich

Staraj się kupić tkaninę o szerokości odpowiedniej do szerokości okna, aby uniknąć konieczności łączenia zasłon za pomocą szwów.

więcej »

Taśma marszczącą do firanek

Na rynku jest wiele rodzajów taśm marszczących, dlatego przy wyborze należy się kierować tym, do czego chcemy ich użyć – do marszczenia firan czy zasłon.

więcej »
Sklep internetowy Shoper.pl